Selgusid parimad maletajad II-IV klasside seas 15. mai Gunnar Usin

14.05 - Kooli male meistrivõistlustel selgitati parimaid II-IV klasside arvestuses.
7.05 - Hariduse kooli male esivõistlustel oli kõige pisemate seas parim Aleksander Vahter (1.b).

Teisipäeval, 14. mail kogunes 6 poissi ja 2 tüdrukut, et võtta mõõtu 2.-4. klasside male meistrivõistlustel. Muljetavaldava stardi tegi Ramon Laanekivi (3.d), kes alistas üksteise järel 6 vastast, sealhulgas ka ühe oma põhikonkurendi Mattias Mägi (3.a). Viimases voorus piisas talle viigist Osvald Tabri (3.a) vastu, et kindlustada turniirivõit. Ja viigisadamasse see partii jõudiski. Kuna Mägi oli varasemalt alistanud Tabri, siis kuulus talle teine koht ja Tabri pidi leppima kolmanda kohaga. Lõppjärjestus kujunes alljärgnevaks: 1. Ramon Laanekivi 6,5 punkti 7-st võimalikust, 2. Mattias Mägi 6 p, 3. Osvald Tabri 5,5 p, 4.-5. Kristofer-Robin Laine (4.b) 3 p, 4.-5. Artur Tristen Väärtnõu (4.b) 3 p, 6. Karmel Berens (3.d), 7. Daniel Saar (2.a), 8. Adeele Haandi (4.b).

21. mail kl 14 on ruumis 325 kavas kooli male meistrivõistlused absoluutarvestuses.

***

Läinud teisipäeval (7.05) selgitati Hariduse koolis esimeste klasside parimaid malemängijaid. Ringsüsteemis peetud võistluse viimane voor oli eriti dramaatiline. Stella Lunkovale (1.b) piisas turniiri võitmiseks Aleksander Vahteri vastu viigist. Aleksander aga alustas otsustavat mängu paremini ja kontrollis tervet kohtumist, kuid jäi 10-minutilise ajakontrolliga mängus suurde ajapuudusesse. Kui juba tundus, et matt jääbki enne aja kukkumist panemata, suutis Aleksander Stellale mati panna sõna otseses mõttes viimasel sekundil. Tublilt mängis sel turniiril ka Ragmar Laanekivi (1.b), tasuks kolmas koht. Kool oli esikolmikule välja pannud mitmesuguseid toredaid auhindu. Meeneid jagus ka kõigile teistele osalejatele. Kõik lapsed on allakirjutanu kasvandikud.

Tekst ja fotod: Gunnar Usin

***