Üleriigiline muusikaolümpiaad 2024 25. märts Kuressaare Hariduse Kool

15.-16. märtsil esindasid üleriigilisel muusikaolümpiaadil põhikooli osas meie maakonda kaks meie kooli 7.a klassi neiut: Annabel Ansel ja Liisbet Kurvits.

Tüdrukud olid väga tublid ja tulid tagasi pronksdiplomitega! Žüriis olid sellel aastal Olav Ehala, Vilja Sliževski, Elina Kaasik ja Jaanus Kann.

Annabel ja Liisbet kirjutasid olümpiaadist ka veidi lähemalt:

Muusikaolümpiaad toimus Tallinnas Muusika- ja Teatriakadeemias. Olümpiaad algas kell 15.00 kirjaliku osaga - see oli ilmselt kõige raskem osa kogu olümpiaadi jooksul. Samal õhtul olid veel noodist laulmine ja rütmi koputamine, mis olid lihtsad. Kirjalikus osas oli vaja teada igasuguseid 6, 7, 8, ja 9.klassi asju, tunda Eesti heliloojaid, lugude autoreid, pealkirju, seadete tegijaid ning veel muusika teooriat.

Noodist laulmine ja rütmi koputamine olid mõlemad paari-nelja takti pikkused, nii et seal polnud midagi erilist rasket.

Teisel päeval oli kaks vooru: laulu esitus ja omalooming. Esimene voor hakkas pihta 10:30. Meie olime seal juba 9:30. Orelisaalis tegime me hommikul lauluproovi ning ühes klassis ka omaloomingu proovi. Mõlema vooru esinemised toimusid siiski orelisaalis.

Žüriis oli üks peakohtunikest Olav Ehala. Teda nähes pani see natuke pinget peale ka. Tema hindas kriitilisemalt rohkem omaloomingu poolt. Igas voorus olid oma žüriid.

Peale neid kahte vooru oli pikem paus, mille ajal tegid kohtunikud enda otsused. Sellel ajal said nii õpilased kui nende juhendajad sööklas süüa. Söömise ajal kuulutati välja ka lõppkontserdil esinejad, kes olid parimad kas omaloomingus või lauluesitamises.

Lõppkontserdil olid gümnaasiumi ja põhikooli õpilased koos. Alguses peeti kõne ning tunnustati olümpiaadi tegijaid ja žüriid. Selle vahepeal käisid ka parimad lava peal esinemas. Peale tunnustamisi läksid kõik põhikooli olümpialased lavale ning meile hakati järjest diplome jagama. Diplome oli erinevaid; pronks, hõbe ja kuld. Kullast diplomid said olümpialased, kes said igas voorus üle 80 punkti 100-st. Lisaks diplomitele said pronksi ja hõbedaga lõpetajad veel raamatu ja EMTA hariliku. Kulddiplomiga lõpetajad said natuke rohkem nänni. Esimese koha sai põhikoolis Arabella Mürk ning tema läheb lähiajal esindama tervet Eestit Küprosele rahvusvahelisele muusikaolümpiaadile.

Meile väga meeldis see olümpiaad. See oli täiesti uus kogemus ning ka väga hea kogemus. Kuigi olime seal üks noorematest esindajatest ning kirjalik töö oligi rohkem vanemate klasside materjalide peale, oli see tore.  Me kindlasti loodame ka tulevikus pääseda vabariiklikule muusikaolümpiaadile ja kes teab, äkki isegi sealt edasi?

Annabel ja Liisbet kirjutasid olümpiaadist ka veidi lähemalt: