Saaremaa Vigurivänt 2024 16. september Erki Kuusk

Laupäeval, 14. septembril toimunud liiklusohutusvõistlusele "Vigurivänt Saaremaa 2024" oli vihmasele ilmale vaatamata kohale tulnud palju tublisid noori liiklejaid. Neid toetamas ja aplausiga tunnustamas oli ka suur hulk publikut.
Kuressaare Hariduse Kooli juures toimunud võistlusel osalesid Kuressaare Nooruse Kooli, Kuressaare Vanalinna Kooli, Kuressaare Hariduse Kooli, Valjala Põhikooli, Kaali Kooli, Salme Põhikooli, Aste Põhikooli, Orissaare Gümnaasiumi ja Lümanda Põhikooli võistkonnad.

10–12aastaste vanusegrupis saavutas parima tulemuse Kuressaare Hariduse Kooli I võistkond, kellele järgnesid Kuressaare Hariduse Kooli II võistkond ja kolmandana Kuressaare Vanalinna Kooli tublid võistlejad.

Individuaalses arvestuses oli tüdrukutest parim Teele Lanno Kuressaare Vanalinna Koolist ja temale järgnesid Martha Anette Aavik ning Elisabeth Prostang Kuressaare Hariduse Koolist.
Poistest tegi parima tulemuse Ats Selge ja temale järgnesid Markus Kullamaa ja Martin Kullamaa, kes kõik esindasid Kuressaare Hariduse Kooli.
Vanuserühmas 13–15 aastat olid võistlemas vaid Hariduse kooli õpilased Birgit Raamat, Kätriin Kundrats, Erik Richard Roost, Kasper Verlin, Johann Peeters ja Georg Kasin. Võitsid Birgit ja Erik Richard. Kasper ja Johann olid vastavalt teine ja kolmas.

Lapsevanematest lahendasid parimatena liiklustesti Mia-Marii Männi isa ja ema. Suur tänu õpetajatele, kes trotsisid väga ekstreemset ilma ja lapsed kohale tõid.
Kohtunikena tegid väga head tööd Ülar Truu, Triinu Lember, Kadri Koivil – suur tänu neile tehtud töö eest! Suur tänu ka Lääne regiooni Kuressaare päästekomandole, kes leidis aega ja võimalust lapsi harida ning oma tehnikat tutvustada. Võistlusajalugu jäädvustas Arti Allmägi.

Alljärgnevalt tahaks välja tuua kõigi toetajate nimed, kes panid õla alla nii võistlusel kui ka võistluseelsel perioodil.
Meie suurtoetajad olid: Reta Puit, Mareti Kaubamaja ja Baltic Workboats.
Toetajad olid: Transpordiameti liiklusohutuse osakond, Arens Ehitus OÜ, Asa Spa, Go Spa, Alme Auto, Kuressaare Hawaii rattapood, Thule kino, Ensert, Avo Kaasik, Sporrong, Valjala motoklubi “Putukad“, RMK, S-Link, Saare KEK, Prindiviis, Hallikivi Seikluspark, Saaremaa Vesi, Bivarix rattapood, Kaali Trahter, Mait Põdra.

Meie suurtoetajad olid: Reta Puit, Mareti Kaubamaja ja Baltic Workboats.